«

»

May 03

Bu Yazı bas

Kendini Tanıtma Yazısı İngilizce Türkçe Örneği

Kendini Tanıtma Yazısı İngilizce Türkçe Örneği

NAME – SURNAME :M…… Y….
SCHOOL : İ:Ö:O
CLASS-NUMBER :7- C 000
LESSON :English
TEACHER :

Hi!
My name is M…. and surname İs Y…..
I want to introduce me and my family to you!
I’m 13 years old and my lenght is 145 cm.
I was born at 1991 in ……. village and I’m living same village.
My fahter is a farmer and my mother is housewife.I have 3 brothers too.I love my family and they love me too.I’m a student and I’m going to primary school.My favorite lessons are turkish gramer and mathematics.I want to succesfull all my lessons but I’m not succesfull.İf I had a studying room I may be succesfull.I‘m watching tv and reading stories After my lessons.I watch tv but I don’t like movies.Especially I’m reading Quran too.
I don’t like eating so much and be fat.But my family likes fat bodies and me.I’m fatt too.I like eating bitter pepper and I eat so much.Especially I like drinkig tea.I’m drinkig 10 tea in a day.I’m brushing my tooths after per eat.
I Like very much summers.I enjoy going to picnic in summer. Often I’m going to picnic with my family in summer.All together like picnicI like trees,flowers and grass too in summer.I’m sleeping on my house’s roof and watching stars.
I love my village and friends in this village.I love friends in school too.Everytimes All together trip in countryside.
I hate naughty boys, get up early and long nails. 

Merhaba!
Ben Menice Y……. .
Size kendimi tanıtmak istiyorum.
13 yaşındayım ve Boyum 145 cm ‘dir.
1991 yılında……. köyünde doğdum ve aynı köyde ailemle birlikte yaşamaktayım.Annem ev hanımı babam çiftçidir.

Ayrıca 3 kardeşim de var.Ailemi çok seviyorum.Onlar da beni çok seviyor.Ev işlerinde anneme yardım ederim.Annemi fazla yormam.En sevdiğim ders Türkçe ve matematiktir  Derslerimde başarılı olmayı çok istiyorum fakat başarılı olamıyorum. Kendime ait bir odam olursa başarılı olacağıma inanıyorum.Bazı derslerim iyi bazıları da kötü.Derslerim dışında kitap okumayı severim.televizyon seyrederim ama dizilerden hoşlanmam.Aynı zamanda Kuran okumasını da severim.
Fazla yemek yemeyi ve kilolu olmayı sevmem ama ailem benim kilolu olmamdan hoşlanıyor.Acı biberi severim çokça da yerim. Özellikle çay içmeyi çok seviyorum.Günde 10 tane çay içiyorum.Her yemekten sonra dişlerimi fırçalarım.
Yaz mevsiminin gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum.yaz gelince kırlara gidip piknik yapmayı çok seviyorum.Ailemle birlikte sık sık piknik yapmaya gidiyoruz.Biz ailecek piknik yapmayı çok severiz.Ağaçları,çimenleri ve çiçekleri de çok seviyorum.yazın geceleri evimizin damında yatmayı ve yattığım yerden yıldızları seyretmekten çok hoşlanıyorum.
Köydeki arkadaşlarımı ve oklu arkadaşlarımı çok severim.Onlarla hep birlikte gezeriz. 
Yaramaz çocuklardan,sabah erken kalkmaktan ve tırnaklarımın uzamasından nefret ederim.

Gelen Aramalar

ingilizce kendini tanıtmaingilizce ünlü tanıtmaingilizce kendini tantmakendini tanıtma yazısıkendini tanıtma ingilizceçizgi film karakterleri ingilizceingilizce kendini tanıtma ödevikendini tanıtma yazılarıingilizce kendini tanıtma örneğiingilizce kendini tanıtma metni

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://ingilizcebook.com/kendini-tanitma-yazisi-ingilizce-ornegi.html

2 yorum

  1. mansur

    Allah razı olsun bu siteyi tasarlayandan senin sayende ödevimi yaptım çok sağol :)

  2. berke

    çok saolun işime çok yaradı başarılarınızın devamını dilerim nice yıllara

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Image Hosted by ImageShack.us CENGİZ DAMAR'IN YENİ KİTABI ÇIKTI KİTAPÇILARDA